Блок машина, блок машина за правење, тули машина - Huarun Tianyuan
 • We are a factory with 25 years production experience
 • professional brick machine manufacturer since 1994
 • Successful production line

нашите производи

Постојат серија 5 во нашите производи, КОЛИЧИНА серија, QTJ серија, BWY серија, QX серијата и AAC линија за различни области на примена.

 • Автоматско блок машина

  Автоматско блок машина

  Тие се Electrio-Хидраулични-машински систем интеграција. Со интелегентни Саладин систем за контрола, производство линии имаат карактеристики на лесна контрола, помалку труд, итн. Моделите се QTY12-15, QTY10-15, QTY8-15, QTY6-15A / B / C, QTY4-15A / B / C, QTY4-20C, QTY3-15.

 • Полу автоматска машина блок

  Полу автоматска машина блок

  Оваа серија на машини се мали механички модели. Полу автоматска или manual.The карактеристики се помалку трошоци, лесно ракување, лесно одржување. Моделите се QTJ4-25, QTJ4-26C / D, QTJ4-35B2, QTJ4-40.

 • машина перлит изолација панел

  машина перлит изолација панел

  This is our new patent technology.The machines are for perlite insulation panel making. The panel is used for outwall insulation,which is new green building materials required in market.They have features of insulation,fireproofing,light weight,etc.

Нови пристигнувања

Бренд во "TIANYUAN", нашата блок машини имаат положено ISO9001 и CE сертификација. Ние строго се тестираат секоја машина пред вчитување за да се обезбеди секоја машина дека потрошувачите добиваат е со висок квалитет и одлични перформанси.

TIANYUAN БРЕНД ПРОИЗВОДИ

 • ab
 • i
 • работилница-за-хидрауличен modelsw

Tianyuan Машини е основана во 1990 година, кој се наоѓа во Dazhuang зона, Yinan, Linyi Сити, провинцијата Шандонг, Кина.
Бренд во "TIANYUAN", нашата блок машини имаат положено ISO9001 и CE сертификација. Ние строго се тестираат секоја машина пред вчитување за да се обезбеди секоја машина дека потрошувачите добиваат е со висок квалитет и одлични перформанси.
нашите производи
Постојат серија 5 во нашите производи, КОЛИЧИНА серија, QTJ серија, BWY серија, QX серијата и AAC линија за различни области на примена.
КОЛИЧИНА серија
Тие се Electrio-Хидраулични-машински систем интеграција. Со интелегентни Саладин систем за контрола, производство линии имаат карактеристики на лесна контрола, помалку труд, итн. Моделите се QTY12-15, QTY10-15, QTY8-15, QTY6-15A / B / C, QTY4-15A / B / C, QTY4-20C, QTY3-15 .

Имаме голем тим од 200 луѓе. Тие се високо образовани инженери, искусни техничари, работници, одлична продажба, итн. Покрај кинескиот тим, имаме одличен тим во Бангладеш кои се снабдуваат со целосна услуга во локалната.

функција Производи

Со вредни нашите тимови ", ние се снабдуваат брза истрага услуга, машини и калапи дизајн, висок квалитет на производите, инсталација услуга и по продажба на услуги. Од вашата идеја започнете на вашата почетна линија за производство, ние сме секогаш од ваша страна.

WhatsApp Онлајн Chat!